Понеділок, 19.08.2019, 06:56
Вітаю Вас Гість | RSS

Конотопський НВК:
ЗОШ І ступеня-ДНЗ


Меню сайту
Форма входу
Нормативна база
Корисні сайти
Каталоги
регистрация сайта в каталогах ремонт квартиры своими руками

Туберкульоз

Туберкульоз - є складним інфекційним і соціальним захворюванням. Збудником туберкульозу є мікобактерії, які відкриті 1882 році німецьким вченим Робертом Кохом. У його честь вона була названа бацилою Коха (БК). Виділено 4 типи мікобактерій туберкульозу - людський, бичачий, пташиний, мишачий. Мікобактерії мають дуже велику стійкість до впливів різних факторів зовнішнього середовища. У рідкої мокроті і у висохлому стані (БК) залишаються життєздатними протягом декількох місяців і при попаданні в організм людини здатні викликати захворювання.

Існують такі основні клінічні форми:

1. Туберкульоз органів дихання;

2. Туберкульоз інших органів і систем.

Фази розвитку туберкульозу:

а) інфільтрація, розпад, обсіменіння;

б) розсмоктування, ущільнення, рубцювання.

Ускладнення.

Кровохаркання, легенева кровотеча, спонтанний пневматорокс, ателектаз, амілондоз, ниркова недостатність і ін.

Лікування хворих на туберкульоз проводиться протитуберкульозними препаратами, як правило в комплексі з вітамінами (В6, В1, С).

Профілактика - система соціальних, профілактичних і лікувальних заходів щодо попередження захворювання на туберкульоз окремих людей і колективів. Вона виявляється ефективною при комплексному використанні методів специфічної і санітарної профілактики.

До специфічної профілактики відносять вакцинацію і хіміопрофілактику.

Вакцинація - проводиться вакциною БЦЖ. БЦЖ представляє собою анатогенний зі слабкою вірулентністю штам мікобактерії бичачого типу, що зберіг виражені властивості. Для делікатної імунізації новонароджених дітей з обтяженим постнатальним періодом застосовують вакцину БЦЖ - М із зменшеним удвічі дозою і кількістю живих мікробних особин. Вакцинацію БЦЖ роблять всім новонародженим на 4-7 день після народження за відсутності протипоказань. Другу і наступні вакцинації БЦЖ дітям проводять за місцем навчання.

ХІМІОПРОФІЛАКТИКА - попередження туберкульозу за допомогою прийому протитуберкульозних препаратів. Основним препаратом для проведення хіміопрофілактики є ізоніазіт. Хіміопрофілактика показана всім особам, які знаходяться в контакті з хворими на туберкульоз.

САНІТАРНА ПРОФІЛАКТИКА. Найбільшу увагу проведенню цього виду профілактики медпрацівник повинен приділити в осередках тубінфекції (будинок, квартира, де проживав хворий). При повторних відвідуваннях вогнищ медпрацівник залишає дез. засоби (дезактин, сульфохлорантин). Для обробки білизни, посуду.

САНІТАРНО освітня РОБОТА - ведеться серед здорового населення, серед хворих, серед осіб, які проживають в осередках.

Санітарно просвітницька робота повинна бути орієнтована на пропаганду здорового способу життя. Бесіди повинні навчити хворого методам попередження розповсюдження інфекції, дотримувати правильний режим, дієту.

Також все населення проходить флюорографію 1 раз на рік, обов'язково!

Будьте здорові!

Пошук
Календар
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
блок Goo
Педпреса
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Погода
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Карта відвідувачів