Понеділок, 23.10.2017, 05:34
Вітаю Вас Гість | RSS

Конотопський НВК:
ЗОШ І ступеня-ДНЗ


Меню сайту
Категорії розділу
файли [2]
Уроки [7]
Методичні розробки уроків, презентації
Статті [3]
Доповіді, виступи
Проекти [2]
Проектна діяльність
Виховні заходи [5]
Методичні розробки виховних заходів, презентації
Форма входу
Нормативна база








Корисні сайти




























Каталоги
регистрация сайта в каталогах ремонт квартиры своими руками

Каталог статей

Головна » Файли » Уроки

Вірші про цікавий світ природи і дитинства. С. Жупаник. Сім вітрів
14.11.2013, 02:52

Читання, 3 клас

Тема. Вірші про цікавий світ природи і дитинства. С. Жупаник. Сім вітрів

Мета: Допомогти учням усвідомити, який характер мають вітри, позитивні чи негативні це герої, підтвердити ці думки текстом, формувати уміння творити віршовані рими, розвивати пам'ять, мислення, виконувати любов до природи.

Обладнання: Таблиці для читання, сюжетні малюнки, прислів’я, загадки про вітер.

Тип уроку: Комбінований

Хід уроку

I.           Організація класу.

Учитель: Продзвенів шкільний дзвінок

Всіх покликав на урок

Дорогі мої малята,

Не забудьте гостей наших привітати

Діти: Добрий день вам, мами й тата,

Ми вітаємо щиро вас

І запрошуємо ласкаво,

На читання у наш клас.

Сьогодні, як і завжди на уроці читання, ми працюємо під девізом.  

Девіз працюючого учня:    

       Я – учень. 

       Я – творча особистість.

       Я – аналізую, запам’ятовую, вивчаю.

II. Мовна розминка

1.          Перевірка домашнього завдання.

2.          Вправи на розвиток читацьких навичок читання слів у колонках.

3.          Вишила         Оленка          заквітчана           мама

4.          подала           китиця          спілі                     тато

5.          світлиця         скатерть        весна                   хвалять

6.          тішиться         теплий          ясна                     Оленка

        Назвіть зайве слово у кожній колонці.

        До підкреслених слів доберіть антоніми.

        Знайдіть слова-звертання у вірші "Ліщина”.

        Знайдіть і зачитайте слова у зменшувальн-пестливій формі.

        Зачитайте питальні речення.

 

2. Презентація результатів виконання домашнього завдання. Робота в групах.

        Прослухайте відповіді дітей кожної групи і визначити кращого казкаря.

        Яку казку про горішок ви склали?

Читання анаграм

нцесо     одщ     тевір     марах   

        Чого навчає вірш "Оленчині вишивки”?

        Якою зображено дівчинку - Оленку?

Підготовка до читання

        Розставити числа в порядку зростання і прочитати прислів’я, яке є темою уроку

 

II.        Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні ми будемо говорити про дива, які відбуваються у природі, будемо творити віршовані рими, збагачувати словниковий запас, працювати наполегливо, творчо.

Відгадування загадок

З попереднього уроку ми знаємо, що багато поетів написали вірші про світ природи.

        Хочемо знати і краще пізнати світ, побачити в ньому незвичайне.

        Сьогодні на уроці вивчимо вірш С. Жупанина "Сім вітрів”

IV. Сприймання нового матеріалу.

Слово вчителя. Світ природи – цікавий і неповторний. Багато поетів змалювали природу у ролі істоти, перетворили неживу природу на живу, наповнювали думу щирим почуттям. Великий поет Степан Жупанин також не міг обійти цієї теми. Адже саме на його творах ми вчимося розпізнавати світ природи, який нас оточує.

V. Опрацювання вірша С. Жупанина "Сім вітрів”

А, що таке вітер?

Вітер – це рух потоку повітря в горизонтальному напрямі.

Сьогодні ми прочитали про мандри вітру. Читання вірша С. Жупанина Сім вітрів вчителем.

Проблемне питання.

        Прослухайте вірш і скажіть: Скільки вітрів зустрів хлопчик?

        Що дізналися про вітер

Словникова робота.

Читання колонок слів.

Світлячок                          комбайн                          ферма

кузня                                  пахощі                            бідони

пекарня                              врожай                            долина

Уточнення і тлумачення знань і висловів

Робота служби "Довідкове бюро”

·             Кузня – будівля, де кують підкови

·             Комбайн – складна машина, яка одночасно виконує роботу за декількох машин

·             Лани – рівнина, велика ділянка землі, що використовується під посіви

·             Полова – відходи, одержувані при обмолоті, очищуванні зерна

·             Ораниця – рілля

·             Лунко – дзвінок

        Повторне читання вірша учнями в голос

VI. Аналіз змісту прочитаного з елементами вибіркового читання.

VII. Вправи на інтонування.

Прочитати речення, відповідно до розділових знаків. Сім вітрів, як сім братів.!? Що відчували, коли читали речення?

VIII. Творча робота. Робота в групах.

Скласти продовження вірша. Презентація творчої роботи.

Ви помітили, що не тільки люди можуть творити добро, а й природа творить добро людям. Тож робіть і ви добро, будьте людяними і тоді воно до вас повернеться стороною.

Гра. Так чи ні.

·             Перший вітер був у кузні

·             Другий – у пекарні

·             Другий гостював у ланці

·             Четвертий – на комбайні

·             П’ятий завітав у сад

·             Шостий вітер з ферми

·             Сьомий вітер – в ораницю

        Чи є у цих семи братів ще й інші брати?

        Що б ви про них могли розповісти?

        Де ще могли їх зустріти?

Поетичне слово автора допомагає нам краще пізнати світ побачити в ньому незвичайне. Саме вірші С. Жупанина – несходжені стежки у світ, де панує мир і благодать.

IX. Підсумок уроку

Рефлексія – діалог

        Я дізнався…

        Мені сподобалося…

        Хочу сказати спасибі…

        Виявляється, що…

        Я навчився…

X. Домашнє завдання.

Скласти казку «Вітер-мандрівник»

 

Вчитель. Шелест Наталія Миколаївна

Категорія: Уроки | Додав: Apis
Переглядів: 4920 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
блок Goo
Педпреса
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Погода
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Карта відвідувачів