Вівторок, 21.11.2017, 07:27
Вітаю Вас Гість | RSS

Конотопський НВК:
ЗОШ І ступеня-ДНЗ


Меню сайту
Категорії розділу
файли [2]
Уроки [7]
Методичні розробки уроків, презентації
Статті [3]
Доповіді, виступи
Проекти [2]
Проектна діяльність
Виховні заходи [5]
Методичні розробки виховних заходів, презентації
Форма входу
Нормативна база








Корисні сайти




























Каталоги
регистрация сайта в каталогах ремонт квартиры своими руками

Каталог статей

Головна » Файли » Уроки

Склад числа 9. Порівняння чисел. Читання нерівностей. Складання й розв’язування прикладів на додавання
13.11.2013, 22:47

Математика 1 клас

Тема: Склад числа 9. Порівняння чисел. Читання нерівностей. Складання й розвязування прикладів на додавання.

Мета: Розглянути всі варіанти складу числа 9;

-         вчити читати нерівності двома способами;

-         розпізнавати багатокутники в конфігурації декількох фігур;

-         формувати вміння складати приклади на додавання;

-          розвивати математичне мислення, навички каліграфічного письма;

-          виховувати уважність.

Обладнання: числові віяла, індивідуальний матеріал, предметні малюнки, геометричний матеріал

Хід уроку

І. Організаційний момент

Встало сонечко давно

Зазирнуло у вікно.

На урок час поспішати

Математику вивчати.

 

ІІ. Повторення вивченого матеріалу

1 Робота з числовим  рядом

-         Яка зараз пора року

-         Назвіть осінні місяці

 Дуже гарний ліс у цю пору. Кого тільки не зустрінеш у ньому! Усі лісові мешканці готуються до зими.

-         Здогадайтеся, про кого йдеться в загадці

Колючий клубок

Прибіг у садок. (Їжак)

-         Їжачок, готуючись до зими, зібрав багато грибів.

-         Порахуйте, скільки тут грибів.( 8 )

-          Давайте допоможемо йому розкласти їх по одному. Кожний грибок має свій номер. Відновіть числовий ряд у порядку зростання.

2. Робота з числовим віялом

-         Біля лісового озера можна зустріти ще одного мешканця тваринного світу.

По дорозі стрибає,

А у воді плаває. (Жаба)

* Жаба буде стрибати із листка на листок, на яких написані числа

* Покажіть число, попереднє до числа 5

*  покажіть число, наступне до числа 3;

* покажіть наступне число,  до числа 6;

* покажіть сусідів числа 7;

* покажіть число, попереднє до числа 8.

3. Гра « День – ніч »

Діти заплющують очі та намагаються розв’язати запропоновані приклади

4 – 1 – 2 – 1 + 2 + 2

4. Повторення складу чисел

Що за гість

Ніжок  має шість,

Аж чотири крильця має.

По квітках собі літає.

Ні бджола, ні джмелик –

Зветься …. (Метелик)

Цей метелик допоможе згадати нам склад числа 8. Він сідатиме на квітку із числом, а ви повинні показати число другої пелюстки.

5. Гра « Знак загубився»

- А це про кого загадка.

Сама мала, шубка пухка,

З гілки на гілку стрибає,

Шишки, горішки збирає. (Білка)

-         Подивіться, яке цікаве намисто зробила білка з ягід горобини.

Із різних цифр зробила нам намисто,

А в тих кружечках. Де числа нема,

Розставте мінуси і плюси,

Щоб вірна відповідь була.

 5 О 2 = 7                 8 О 4 = 4                   6 О 1 = 5                  2 О 2 = 4

 

ІІІ. Ознайомлення з новим матеріалом

1. Гра « Чарівні фігурки» ( робота з індивідуальним матеріалом ).

- Покладіть 9 квадратиків. Візьміть 1 квадрат убік.
- Скільки квадратиків ліворуч. А скільки – праворуч. Як можна дістати число 9.

Діти, відкладаючи по 1 кубику вбік, називають усі випадки складу числа 9. Учитель записує приклади на дошці, а діти – у зошиті.

9 = 8 + 1                                9 = 6 + 3

9 = 7 + 2                                9 = 5 + 4

2. Складання прикладів на додавання ( за предметними малюнками)

Фізкультхвилинка

3. Читання нерівностей, записаних на дошці

5  і  6                                    3  і  2

8  і  9                                    9  і  7

 

ІV. Закріплення вивченого матеріалу

1. Гра « Яке число загубилося»

1  _   _  4   _   6  _   _    9  _   10             10  _   _  7   6  _   4  _   _   1

2. Каліграфічна хвилинка

Проводиться « Конкурс красунь».

Напишіть по одному рядку цифр 8, 6, 9

·        Пальчикова гімнастика « По гриби»

3. Геометричний матеріал

- Розгляньте чотирикутники. На які фігури поділений відрізком  кожний чотирикутник ?

 


4. Гра « Знайди цифру»

Залетіли в клас синиці, подзьобали одиниці.

Залетіли сойки і склювали двійки.

Залетіли горобці, і не стало цифри 3.

Повідомити вас прошу, де стояли цифри ці?

 6 + О = 7                О + 4 = 6              8 – О = 5

- До якої  групи тварин  належать синиці, сойки, горобці?

- Хто такі птахи ?

5. Весела лічба

- Сім зайчиків сидять і траву вони їдять.

От іще два прискакали,

 

Скільки зайців,  порахували ?

- Під дубочком 5 грибочків,

Під сосною їх 4.

Скільки разом полічили ?

 

- Ось до класу на урок , прилетіло 6 сорок.

Три пізніше прибуло

Скільки всіх сорок було

V. Підсумок уроку. Рефлексія

-         Скільки чисел ми вивчили ?

-         Назвіть у порядку зростання.

-         Яке число найменше? Яке число найбільше?

-         Які геометричні фігури ви знаєте?

-         Як дістали число 9 ?

-         Що сподобалося на уроці?

Сьогодні на уроці мені сподобалося…

Оцініть свою роботу сонечком

Молодці! Я гадаю , що все те нове, про що ви дізналися на уроці вам знадобиться у подальшому навчанні.

 

 

Вчитель. Шелест Наталія Миколаївна

Категорія: Уроки | Додав: Apis
Переглядів: 1359 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
блок Goo
Педпреса
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Погода
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Карта відвідувачів